Wierszyk nr 1Wierszyk nr 2

Kolorowych jajeczek, wacianych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku! A przede wszystkim udanego uciekania w dniu "wielkiego lania".

Mazurków dwie tony, jajek jak balony, kiełbasy wędzonej, dużo chrzanu do niej, słońca wiosennego, uśmiechu promiennego, wesołego zająca, co śmieje się bez końca, szczerbatego barana, co beczy od rana oraz mokrego ubrania w dzień polewania

Wierszyk nr 3Wierszyk nr 4

Niech zające i barany posłuchają Twoje plany! Porzuć wszystkie Twe rozterki, bo to czas wielkiej wyżerki! Niech to biedzie czas uroczy - Jajecznej Wielkanocy

Pogody, słońca, radości, w niedzielę dużo gości, w poniedziałek dużo wody - to dla zdrowia i urody. Dużo jajek kolorowych, świąt wesołych oraz zdrowych!

Wierszyk nr 5Wierszyk nr 6

Wesołego zająca, co śmieje się bez końca, szczerbatego barana, co beczy od rana, pisanek w koszyku oraz mokrego ubrania w dzień polewania życzy...

Z okazji świat Wielkiej Nocy życzę Ci uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku, przyjaciół wielu, dużo w portfelu, dyngusa mokrego i czasu radosnego, a przede wszystkim szczęścia w miłości i moc radości!

Wierszyk nr 7Wierszyk nr 8

Z okazji świat Wielkiej Nocy życzę Ci: uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku, przyjaciół wielu, dużo w portfelu, dyngusa mokrego i czasu radosnego, a przede wszystkim szczęścia w miłości i moc radości.

Zdziwisz się kto, zdziwisz się skąd... A ja Ci życzę Wesołych Świat! Pomyślisz sobie- to jakaś bajka! A ja Ci życzę smacznego jajka! Czy jestem szczery? - nie miej obawy! Bo również życzę milej zabawy!

Wierszyk nr 9 

Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego, a przy tym wszystkim stołu bogatego. Mokrego dyngusa, smacznego jajka. Niechaj te święta będą jak bajka!