Wierszyk nr 1Wierszyk nr 2
Wiesz, mój Dziadku, mój kochany, że dla Ciebie, mych nie szczędziłbym dziś sił. W znoju, głodzie czyo chlebie, abyś tylko wesół był. Niech stale radość i uciecha Twoją kochaną ozdobią skroń i niebo niechaj Ci się uśmiecha, i anielska zawsze ochrania dłoń. Kochany dziadku, życzę Ci szczęścia i dostatku. Uśmiechaj się zawsze, bo kocham Cię szczerze w domu, w kinie i na spacerze.
Wierszyk nr 3
Wierszyk nr 4

Dzisiaj mamy Święto Dziadka, okazja niezwykle rzadka. Ja Dziadziusia kocham szczerze, w jego słowa zawsze wierzę. Mój dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie. To naprawdę trzeba przyznać, Dziadek fajny jest mężczyzna. Kiedy Dzień Dziadka zaświta, wiązanką kwiatów go witam. Bądź zdrowy dziadku kochany i bądź zawsze razem z nami!

Aby uczcić święto Twoje, Biegnę dziś po kwiaty moje.Chcę za wszystko podziękować i Cię Dziadku, wycałować.

Wierszyk nr 5
Wierszyk nr 6
Małe moje ręce, serduszko gorące,nikt mnie tak jak Dziadek nie kocha pod słońcem.
W dniu tak pięknym i wspaniałym, Życzę Ci Dziadku sercem całym, Dużo zdrowia, sto lat życia i milion złotóweczek do zdobycia.
Wierszyk nr 7
Wierszyk nr 8
Babciu, dziadku, chodźcie z nami.Damy wam łąkę z kwiatami, ze skowronkiem.Do wąchania, patrzenia...A do łąki dodamy życzenia.Nawet, gdy się zachmurzy na niebie,Nawet, gdy się kłopotów nazbiera,My uśmiechamy się do siebie zawsze.Jak dziś, jak teraz!
Jestem mała różyczka...Wypadłam z koszyczka...Nie umiem winszowaćtylko Dziadka mocno pocałować...
Wierszyk nr 9
Wierszyk nr 10
Niechaj dziadzio z babciunią tak nam długo żyją,póki komar i mucha morza nie wypiją.A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,niech się dziadzio z babcią nażyją do woli.
W dniu Twojego świętachciałam Ci powiedzieć,że Ty jesteś dla mnienajdroższy pod niebem!
Wierszyk nr 11
Wierszyk nr 12
W dniu tak pięknym i wspaniałym, Życzę Ci Dziadku sercem całym, Dużo zdrowia, sto lat życia i milion złotóweczek do zdobycia.
Drogi dziadziu powiem krótko, jak mnie mama nauczyła. Chcę byś sto lat żył dziadziunio i bym z dziadziem zawsze była.
Wierszyk nr 13
Wierszyk nr 14
Drogi Dziadku uśmiechnij się przecież dzisiaj jest Twój dzień dlatego przesyłam całusa mocnego życząc Ci szczerze wszystkiego dobrego.
Kochany Dziadku - zacznę zwyczajnie,że z Tobą w domu jest fajnie i w deszczu i w słotę, w smutku, w radości, wspierasz i uczysz życia w miłości. Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,skromny bukiecik kwiatów darować.
 Wierszyk nr 15
Wierszyk nr 16
Kochany Dziadku,przyjmij te życzenia i wiedz że me serce nigdy się nie zmienia,a więc w Twe Święto,dniu pełnym radości życzę zdrowia, szczęścia, pogodnej starości.
Dziadku drogi! Szczerze Cię miłuję,dlatego pozwól, że Cię ucałuję,a te tkliwe uściśnięcia niechaj zastąpią życzenia.
Wierszyk nr 17
Wierszyk nr 18
Dziadku miły, dobrotliwy, bądź wesoły i szczęśliwy, niech Ci wszystko dobre służy, żyj spokojnie i bez burzy.
Dębowe listeczki drzewa się trzymają,niech wszyscy Dziadkowie wnuki swe kochają.
Wierszyk nr 19
Wierszyk nr 20
Dla Dziadunia dzięcioł stuka,Ryczy krowa, brzęczy mucha, Osioł skacze, aż do nieba - Zawsze Dziadka kochać trzeba!!!
Jesteś Światełkiem na końcu ciemnego tunelu,Ręką podana nad przepaścią,Ścieżką w gąszczu
Wierszyk nr 21
Wierszyk nr 22
Dużo zdrowia i miłości,mocy śmiechu i słodkości,mało smutku oraz łezpełni szczęścia, jeśli chcesz.
Jakie to szczęście, ;że mam Ciebie Dziadku,że uśmiech wita mnie Twój, że tyle zadań tyle przypomnień i czułej troski masz, co dzień o mnie.
Wierszyk nr 23
Wierszyk nr 24
Dziadkowi drogiemu Zawsze uśmiechniętemu Dużo życzymy radości ;I dni pełnych miłości Szczęściem wypełnionych chwil A do pracy... dużo sił!
Jakie to szczęście, że będąc już dorosłą osobą, dzięki Tobie czuję się czasami jak dziecko... A to takie błogie uczucie... Bądź ze mną, z nami wszystkimi jak najdłużej, bo mnie i całej naszej rodzinie tak dobrze z Tobą.
Wierszyk nr 25
Wierszyk nr 26
Kochany Dziadku,Kiedy przytulam się do Ciebie,To jest mi cieplej niż słońcu na niebie,Więc nie wypuszczaj mnie ze swych ramion,Kocham Cię bardzo Mój Dziadku!!!
Dzień Dziadka jest raz w roku,Szczęśliwy i pełen uroku.W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia:Zdrowia szczęścia i powodzenia.
Wierszyk nr 27
Wierszyk nr 28
Dziadku - Ty mnie życia uczyłeś wszystko, co miałeś mi poświęciłeś nikt nie ofiaruje nigdy mi więcej dziś Ci, więc daję serce w podzięce.
Dziękuję Ci Dziadku za serca pogodę A kiedy dorosnę to Cię nie zawiodę.
Wierszyk nr 29
Wierszyk nr 30
Kochany Dziadku! bolejąc nad tym,że nie mogę osobiściezłożyć Ci życzeń w tym pięknym dniuprzesyłam Ci najserdeczniejsze pozdrowieniaI uściski z nadzieja rychłego spotkania
Najdroższy Dziadku! Życzę Ci wszystkiego dobrego.Dużo radości, szczęścia i dobrego humoru, na co dzień